Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Gestionează conturile de Social Media (pentru întreaga companie) – crearea de content și promovare produse și servicii; Realizează campanii de content marketing; Colaborează cu agenția de PPC pentru campaniile Adwords; Administrează contentul de pe site-ul companiei (realizează, postează si optimizează articole). Colaborează cu agenția de web development pentru eventuale modificări sau erori; Realizează campanii de Facebook Ads; Realizează statistici și rapoarte din Google Analytics, Google Search Console, Facebook Insights, Hotjar; Dezvoltă relația cu influencerii din mediul online – travel; Monitorizează și analizează competiția; Analizează noi canale de promovare. Oferta: Salariu fix negociabil în funcție de experiență și în acord cu grila de salarizare a companiei; Oportunitatea de a participa la cursuri și conferințe în domeniu; Un mediu de lucru proactiv; Colectiv tânăr și simpatic; Bonusuri periodice în funcție de performanțele individuale și ale companiei; Posibilitatea de a învăța în permanență lucruri noi din mai multe domenii.

Cerinte

Căutăm coleg/ă talentat/ă și creativ/ă, dar mai ales pasionat/ă de mediul online. Cunoști Social Media dincolo de profilurile personale, dar și câte ceva despre Google Adwords, Analytics, SEO? Îți dorești să le aprofundezi? Îți plac cuvintele sau poate deja ai cochetat cu scrisul pe bloguri? Dacă răspunsul este afirmativ și îți dorești o carieră în mediul online, vrem să te cunoaștem! Poziție: Junior Online Marketing Candidatul ideal: Pasionat de mediul online și călătorii; Cunoașterea aprofundată a gramaticii limbii române; Cunoașterea limbii engleze (la un nivel avansat – scris / citit); Abilități de comunicare verbală, dar și scrisă; Autodidact; Abilitatea de a coordona proiecte în colaborare cu persoane din alte hoteluri din lanț / alte departamente. Cerințe: Cunoașterea platformelor de Social Media: Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter, Pinterest, Youtube, Google+; Noțiuni de bază despre: Google Analytics, Google Adwords, SEO, Facebook Ads; Abilitatea de a înțelege funcționalitățile unui site de e-commerce; Constituie avantaj: Experiența pe un post similar; Abilități de customer support; Cunoașterea industriei hoteliere; Cunoașterea: WordPress, Google Search Console, Google Tag Manager; Diverse certificate care atestă cunoștințele în domeniu (de exemplu, certificarea AdWords).

1 pozitii disponibile 11 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai