Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București si altele

Descrierea jobului - București si altele

JUNIOR KEY ACCOUNT REPRESENTATIVE Responsabilitati principale: - Stabilirea / mentinerea unor relatii stranse si de durata cu toti clientii departamentului din zona alocata; - Ofera suport administrativ Agentilor Comerciali din Departamentul Clienti Mari; - Pregatirea ofertelor pentru clientii selectati de catre Agentul comercial; - Redactarea propunerilor de contract conform procedurilor interne ale departamentului si companiei adaptate la nevoile clientului, in baza instructiunilor primite de la Agentul comercial; - Se asigura ca isi insuseste cunostintele necesare desfasurarii activitatii in vederea functionarii eficiente a departamentului in zona sa de responsabilitate; - Identificarea de noi furnizori in functie de solicitarile clientilor si de caracteristicile locale ale pietei si informarea Superiorul ierarhic direct despre oportunitatea colaborarii cu acestia. - Oferirea de solutii tehnice axate pe nevoile clientului, identificarea acestor nevoi si fidelizarea clientilor; - Urmarirea efectuarii livrarilor catre clienti si urmarirea incasarii corespunzatoare a facturilor emise catre clientii departamentului KAM; - Se asigura ca toate comenzile sunt pregatite de magazin conform planificarii; - Evidenta zilnica a facturilor emise catre clienti; - Prelucrarea corespondenţei zilnice necesare desfasurarii activitatii.

Cerinte

JUNIOR KEY ACCOUNT REPRESENTATIVE Candidatul ideal trebuie să intruneasca urmatoarele cerinte: • Minim studii medii (diploma BAC); • Cunoştinţe foarte bune de operare PC (MS Office); • Experienta pe un post similar si in relationarea cu clientii - reprezinta avantaj; • Bune abilităţi de comunicare şi interrelaţionare; • Prezenta placuta (tinuta si limbaj); • Abilităţi de organizare, sistematizare şi prioritizare; • Rapiditate si acuratete in indeplinirea sarcinilor; • Capacitate de asimilare şi procesare a informaţiilor.

10 pozitii disponibile 8 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai