Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Firma Medipe Sp. z o.o. specializată în angajarea de personal medical și de îngrijire pentru muncă în Germania angajează: Îngrijitoare vârstnic,Korb Germania, 16.09 Beneficii: 1. Contract legal de muncă 2. Salariu atractiv 3. Asigurare socială şi medicală 4. Cazare şi masă asigurată la domiciliul pacientului. 5. Decontarea cheltuielilor cu deplasarea 6. NU PERCEPEM COMISIOANE!!! Căutăm îngrijitoare pentru un domn de 92 de ani , 190cm și 90 kg.Suferă de afecțiuni specifice vârstei , diabet dependent de insulină și are cancer al sistemului urinar.Are grad de boală 1.De doua ori pe săptămâna vine serviciul medical.Are probleme cu auzul dar cu orientarea în timp și spațiu nu are probleme. Se deplasează cu ajutorul altei persoane sau cu cadru rolator.Suferă de incontinență urinară și poartă scutece.Are regim specific pentru diabet.Se trezește de câteva ori pe noapte.Domnul stă la casă multifamilială cu soția care nu necesită îngrijire.Pentru ingrijitore disponibilă casmeră complet echipată cu internet și baie separată. În sarcinile îngrijitoarei în afară de îngrijirea cu toată inima a pacientului intră : ajutorul pacientului în timpul dușului și igienei corporale, pregătirea meselor și efectuarea cumpărăturilor ,ajutorul pacientului la îmbrăcat și dezbrăcat, spălatul și călcatul hainelor, curățenia în casă și menținerea acesteia ,organizarea de activitați în timpul liber al pacientului,acompaniamentul la activitățile de zi cu zi. Salariu 1100€ Persoanele interesate sunt rugate să se contacteze prin e-mail pe numărul de telefon , sau prin formularul de sit-ul nostru. Va rugăm în cv să treceți clauzula de mai jos Prin prezenta declar că sunt de acord cu prelucrarea datelor mele personale în scopul găsirii unui loc de muncă prin firma Medipe. Conform cerintelor Legii nr. 677/2001 pentru protectia persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date, modificata si completata de Legea nr. 506/2004 privind prelucrarea datelor cu caracter personal si protectia vietii private in sectorul comunicatiilor electronice.

Cerinte

Cerinţe: 1. Limba germană la nivel avansat (Obligatoriu) 2. Experienţă îngrijire persoane vârstnice 3. Persoană înţelegătoare, răbdătoare şi prietenoasă 4. Apt de muncă 5. Permis de conducere

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja
Festivalul economiei germane