Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Clientii nostri sunt unele dintre cele mai prestigioase companii in sectorul de logistica si distributie in Marea Britanie. Pozitiile disponibile sunt in centre de distributie situate in diferite zone ale tarii. TRANSLINE GROUP NU PERCEPE NICI UN COMISION SAU TAXA DE ORICE FEL CANDIDATILOR Responsabilitati: * Localizarea / Identificarea si transportul produselor de la locatia lor din depozit spre zonele de ansamblare a comenzilor (picking) * Impachetarea comenzilor (packing) * Primire/expediere bunuri (Goods In/Out - Despatch) Beneficii : * Rata de plata intre: £6.91 - £8.37 / ora * Vacanta platita 28 zile lucratoare pe an * Se ofera training la locul de munca Munca se desfasoara in schimburi (dimineata / dupa amiaza sau noapte) - o medie de 37.5 - 40 ore/saptamana in decursul a 5 zile. Ocazional cand volumul de munca creste, exista posibilitatea de ore suplimentare sau o zi suplimentara/saptamana. Descrierea companiei Transline Resource Group este o agentie de recrutare britanica specializata in furnizarea de forta de munca in urmatoarele sectoare: Logistica, Distributie, Tehnic si Transporturi. A fost infiintata in 1998 si a crescut de la un birou in Halifax, Yorkshire, UK pana la 80 de locatii diferite pe intreg teritoriul Marii Britanii, cat si birouri in Europa de Est, Canada, Dubai si Tailanda. NU SE PLATESTE NICI UN COMISION SAU TAXA DE ORICE FEL

Cerinte

Candidatul ideal * O buna cunoastere a limbii engleze * Dispus pentru program de munca in schimburi, incluzand si zile de weekend * Dispus sa lucreze ore suplimentare cand este nevoie * O buna atentiei la detaliu

30 pozitii disponibile 11 persoane au aplicat deja