Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

SC. Infomunca Recruitment SRL. recruteaza Lacatusi mecanici montatori pentru Romania Nu percepem comision sau alte taxe! Oferta: Salarizare: -Minim 1600 Ron brut/ luna pentru cei cu experienta si cunostinte minime -1600-2700 Ron brut/ luna pentru cei cu experienta de minim 3 ani Program de lucru: 8 ore/zi Cazare: se poate oferi ajutor pentru cazare din partea angajatorului Desriere:  Munca se desfasoara in hale industriale, sectii si ateliere de munca Atributii:  studiaza documentatiile de asamblare a diferitelor repere, insusindu-si procedura corecta de asamblare ;  controleaza cu instrumente adecvate corectitudinea reperelor, efectuează controlul dimensional;  decupeaza suprafetele metalice si asambleaza diferite repere metalice dupa indicatiile de pe desenele de executie precum si dupa indicatiile venite din partea sefilor ierarhici;  execută operaţii pregătitoare cum ar fi : debitarea materialului, curăţarea, îndreptarea, trasarea , operaţii de prelucrare prin aşchiere (pilire, polizare, găurire, strunjire, frezare), prin deformare plastică la rece ( îndoire, ambutisare, perforare, decupare, torsionare), efectuează asamblări nedemontabile (prin sudare, lipire, nituire ) sau demontabile (prin filete, pene, ştifturi, caneluri), asamblări cu elemente elastice ( cu arcuri);

Cerinte

-Experienta ca si lacatus mecanic -Cunoasterea si citirea corecta a desenelor de ansamblu si de executie pentru componentele mecanice ale utilajelor si echipamentelor; efectuarea corecta a masuratorilor pentru incadrarea in tolerantele admise. -Cunoasterea simbolizarii de ex. a rulmentilor , a ajustajelor ,precum si a jocurilor, etc.

10 pozitii disponibile 23 persoane au aplicat deja