Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru o companie din FRANTA care activeaza in domeniul naval, se cauta montatori in aluminiu. Se va lucra atat la bordul navelor, cat si in atelier. CONDITII SALARIALE: 1750 euro (la 37h/saptamana, posibile ore suplimentare) + 8.52 euro/zi (numai daca se va lucra in schimburi). Exista posibilitatea sa unei platiti in avans (70% din salariu pe o saptamana), iar la finalul lunii se face regularizarea. Data de stat: 04.05.2015 Perioada contractuala: 04.05.2015 - 11.09.2015 (cu posibilitate de prelungire) -inlaturarea bavurei cu ajutorul unui slefuitor cu aer comprimat -construirea navei -asamblarea tablei -puncatrea materialelor prin sudura pentru fixarea acestora -trebuie sa lucreze in toate pozitiile -vor lucra cu echipemente de ridicat -materialul cu care vor lucra este aluminiu -vor lucra in conformitate cu planul tehnic -folosirea laserelor si telescoapelor optice

Cerinte

-citirea si interpretarea unui plan; -trasarea reperelor punctelor de fixare; -sa asigure montarea elementului care trebuie fixat; -utilizarea de utilaje potrivite (slefuitoare cu aer comprimat, ac de trasare, laser si telescop optic); -efectuarea sudarii in puncte -abilitatea de lucru in conditii si pozitii aparte (in apropierea vidului, munca la inaltime); -cunoasterea diferitelor materiale si a specificatilor lor; -cunoasterea si respectarea riguroasa a normelor de securitate; -utilizarea utilajelor de ridicare (pod rulant); -abilitati de munca in echipa; -cunoasterea limbii franceze la nivel conversational; -detinerea diplomei de calificare in domeniu (montator). Limbă străină: Franceză: Mediu; -se ofera suport in gasirea cazarii NU PERCEPEM TAXE SI COMISIOANE!

10 pozitii disponibile 29 persoane au aplicat deja