Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Angajam lacatusi/sudori MIG MAG (constructor telescaun) in Austria Conditii salariale: 1615 Euro net Numarul de ore lucratoare/luna: 167 ore Locatia: Vorarlberg, Austria Experienta necesara: minim 3 ani Contract februarie-decembrie 2015 Responsabilitati: • citirea si interpretarea planurilor/desenelor tehnice • efectuarea sudurii MAG in otel • sudarea materialelor mai groase de 12 mm • lucrul in fabrica la sudarea, pre-asamblarea si asamblarea telescaunelor, stalpilor, cablurilor de otel, rolelor etc. • utilizarea robotilor de sudura ( constituie avantaj

Cerinte

Cerinte • detinerea unei autorizatii MAG valabila, autorizatia 136 este valabila • cunoasterea sudurii in toate pozitiile ( in special cap la cap si la colt) • experienta de minim 3 ani in constructii de otel grele ( constituie avantaj experienta din tarile: Austria, Germania, Elvetia) • disponibilitatea de a face ore suplimentare • disponibilitate de a lucra in ture Limbi straine: Germana– nivel comunicativ Educatie: liceu sau scoala profesionala Competente specifice: • dexteritate • precizie Alte informatii • angajatorul ofera suport in gasirea unei cazari si un bonus de 15 euro pentru fiecare zi de lucru ( ajutor pentru cazare)

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

20 pozitii disponibile 43 persoane au aplicat deja