Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Firma Medipe Sp. z o.o. specializată în angajarea de personal medical și de îngrijire pentru muncă în Germania angajează: Îngrijitoare vârstnică, Langelselbold Germania ,urgent pentru 1.06 Beneficii: 1. Contract legal de muncă 2. Salariu atractiv 3. Asigurare socială şi medicală 4. Cazare şi masă asigurată la domiciliul pacientului. 5. Decontarea cheltuielilor cu deplasarea 6. NU PERCEPEM COMISIOANE!!! Pacienta are 82 de ani , 74 kg si 174cm , are grad de boală 2. Suferă de afecțiuni specifice vârstei , demență și Alzheimer, incontinenta deci poarta scutece Doamna se deplasează cu ajutorul altei persoane sau cu cadru rolator.Din pat se ridica cu ajutorul altei persoane, pe scari se deplaseaza singura. Nu are probleme cu comunicarea nici cu orientarea in timp si spatiu În sarcinile îngrijitoarej în afară de îngrijirea cu toată inima a pacientei intra: Ajutorul pacientei în timpul spălatului și igienei corporale .Curățenia în casă , pregătirea meselor , cumpărăturile, spălatul hainelor , călcatul hainelor. Ajutorul pacientei la îmbrăcat , dezbrăcat , acompaniamentul la medic , plimbări , organizarea timpului liber pentru pacientă. Pentru îngrijitoare este disponibilă o cameră complet echipată printre altele internet și baie separată. Salariul 1150€. Persoanele interesate sunt rugate sa treaca in aplicatie clauzula de mai jos. Prin prezenta declar că sunt de acord cu prelucrarea datelor mele personale în scopul găsirii unui loc de muncă prin firma Medipe.Conform legii nr. 677 din 2001.

Cerinte

1. Limba germană la nivel conversațional/avansat (Obligatoriu) 2. Experienţă îngrijire persoane vârstnice care au suferit printre altele de Dementa 3. Persoană înţelegătoare, răbdătoare şi prietenoasă 4. Apt de muncă

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja