Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Olanda

Descrierea jobului - Olanda

The ideal candidate: Our partners, major recruitment agencies for live-in elderly care services in the UK, the Netherlands or Belgium own a business portfolio that includes a wide range of beneficiaries and are looking for live-in caregivers. A team of dedicated and skilled recruiters can help you find the job you desire. Job description: - Understanding patients and their needs - Helping patients with personal care, such as washing, using toilet and dressing - Food preparation, feeding and oral administration of medicine - Performing general tasks such as households, washing and shopping - Helping patients to manage their budget, pay bills and write letters (occasionally) - Moral / emotional support - Contribute to the organization of social activities (walks in the park, theater, concerts, etc.) Benefits: - Full-time employment contract - For Belgium / Holland - salary: from € 1,350 NET (through bank transfer, after paying taxes) per month - Accommodation and free board - For the UK - salary: between £ 450 (€ 529) - £ 655 (€ 771) / week - Experience with Dementia, MS, Mobility issues means higher wages but also greater responsibility - The opportunity to improve your English level For all the services offered by our company, no commission is charged. Interest? Questions? Send a private message We looking forward to your CV's. Îngrijitor la domiciliu – Marea Britanie, Belgia, Olanda Candidatul ideal: Partenerii nostri, importante agentii de recrutare personal pentru servicii de ingrijire la domiciliu din Marea Britanie si Țările de Jos: Belgia și Olanda detin un portofoliu de afacere care include o gama variata de beneficiari si sunt in cautare de personal pentru ingrijirea batranilor (live-in). O echipa de recrutori dedicati si competenti vas ta la dispozitie pentru a gasi job-ul dorit. Descrierea jobului: - Cunoașterea clienților și a intereselor și nevoilor acestora - Ajutarea pacientilor cu îngrijirea personală, cum ar fi spălarea, folosirea toaletei și a pansamentului - Pregătirea alimentelor, hrănirea și administrarea de medicamente pe cale orala - Indeplinirea sarcinilor generale cum ar fi gospodăriile casnice, spalarea și cumpărăturile - Ajutarea clienților să-și gestioneze bugetul, să plătească facturi și să scrie scrisori (ocazional) - Sprijin moral/emoțional - Contribuirea la organizarea activităților de agrement (plimbari in parc, teatru, concerte, etc) Beneficii: - Contract de munca full-time - Pentru Belgia/Olanda - salariul: de la €1.350 NET (prin virament bancar, după plata taxelor impozitelor) pe lună - Cazare și masa gratuita - Pentru Marea Britanie – salariul: intre £450 (€529) - £655 (€771) / saptamana - Experiență cu Dementie, MS, probleme de mobilitate înseamnă un salariul mai mare, dar și o responsabilitate mai mare - Oportunitatea de a va imbunatati nivelul limbii engleze Pentru toate serviciile oferite de catre compania noastra, nu se percepe comision. Interes? Intrebari? Trimiteti un mesaj privat Asteptam cu interes CV-urile dvs.

Cerinte

The conditions to be selected are as following: - Knowledge of English (written and spoken) at least at medium level (B1 - B2) - The desire to help people who are in need of support and personal care - Ability to communicate easily with people from different backgrounds - Communication in a tactful and sensible manner - Ability to stay calm / under stressful situations - Previous relevant experience is an advantage Conditiile pentru a fi selectat sunt urmatoarele: - Cunoasterea limbii engleze (scris si vorbit) cel putin la nivel mediu (B1 - B2) - Dorinta de a fi de ajutor persoanelor care necesita sustinerea si sprijinul altora - Abilitatea de a comunica cu usurinta cu persoane care provin din diferite medii - Comunicarea intr-o maniera plina de tact si sensibilitate - Abilitatea de a ramane calm/a sub situatii stresante - Experienta anterioara relevanta reprezinta un plus

35 pozitii disponibile 6 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai