Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Îngrijitor la domiciliu – Marea Britanie, Belgia, Olanda Candidatul ideal: Partenerii nostri, importante agentii de recrutare personal pentru servicii de ingrijire la domiciliu din Marea Britanie si Țările de Jos: Belgia și Olanda detin un portofoliu de afacere exceptional care include o gama variata de beneficiari si sunt in cautare de personal pentru ingrijirea batranilor (live-in). O echipa de recrutori dedicati si competenti va sta la dispozitie pentru a gasi job-ul dorit. Conditiile pentru a fi selectat sunt urmatoarele: - Cunoasterea limbii engleze (scris si vorbit) cel putin la nivel mediu (B2) - Dorinta de a fi de ajutor persoanelor care necesita sustinerea si sprijinul altora - Abilitatea de a comunica cu usurinta cu persoane care provin din diferite medii - Comunicarea intr-o maniera plina de tact si sensibilitate - Abilitatea de a ramane calm/a sub situatii stresante - Experienta anterioara relevanta reprezinta un plus Descrierea jobului: - Cunoașterea clienților și a intereselor și nevoilor acestora - Ajutarea pacientilor cu îngrijirea personală, cum ar fi spălarea, folosirea toaletei și a pansamentului - Pregătirea alimentelor, hrănirea și administrarea de medicamente pe cale orala - Indeplinirea sarcinilor generale cum ar fi gospodăriile casnice, spalarea și cumpărăturile - Ajutarea clienților să-și gestioneze bugetul, să plătească facturi și să scrie scrisori (ocazional) - Sprijin moral/emoțional - Contribuirea la organizarea activităților de agrement (plimbari in parc, teatru, concerte, etc) Oferta: - Contract de munca full-time - Pentru Belgia/Olanda - salariul: de la €1.350 NET (prin virament bancar, după plata taxelor impozitelor) pe lună - Cazare și masa gratuita - Pentru Marea Britanie – salariul: intre £450 (€529) - £655 (€771) / saptamana (prin virament bancar, după plata taxelor impozitelor) - Experiență cu Dementie, MS, probleme de mobilitate înseamnă un salariul mai mare, dar și o responsabilitate mai mare - Oportunitatea de a va imbunatati nivelul limbii engleze Pentru toate serviciile oferite de catre compania noastra, nu se percepe comision. Asteptam cu interes CV-urile dvs.

Cerinte

- Cunoasterea limbii engleze (scris si vorbit) cel putin la nivel mediu (B2) - Dorinta de a fi de ajutor persoanelor care necesita sustinerea si sprijinul altora - Abilitatea de a comunica cu usurinta cu persoane care provin din diferite medii - Comunicarea intr-o maniera plina de tact si sensibilitate - Abilitatea de a ramane calm/a sub situatii stresante - Experienta anterioara relevanta reprezinta un plus

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

Nivel minim de experienta necesara 1 - 2 ani

Limbi straine necesare Engleza

20 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja