Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Anglia

Descrierea jobului - Anglia

Nu exista taxe, comisioane de plasament, mediere sau alte costuri ascunse ! Recrutam Live-in carers / Ingrijitoare batrani la domiciliu pentru companii specializate in healthcare din Anglia/Marea Britanie. Pachetul postului: - Salariu: minim 22 800 gbp/an = 466-569 gbp/brut/saptamana , platit la 2 saptamani - contract de munca pe perioada nedeterminata - Training oferit de catre angajatorul din Anglia pe o durata de 4 zile (gratuit) - 2 -3 ore libere/zi - Cazare (camera separata) plus masa asigurate gratuit pe durata plasamentului - Concediu platit 28 de zile/an - Inregistrare la schema SSP (schema de pensii) si Nino (asigurare medicala), deschidere cont bancar - Program flexibil de munca (de exemplu 4 saptamani munca, 2 saptamani libere sau 8 saptamani munca, 2 saptamani libere; sunt posibile diferite combinatii in functie de necesitati clientilor si angajatului) Data inceperii trainingului/contractului: 26 iunie, 10 iulie 2017. Informatii suplimentare: - majoritatea clientilor companiei specializate in healthcare sunt persoane cu varste intre 40-90 ani cu nevoi speciale (persoane post operatorii, cu diabet, inceput de Dementa, Parkinson etc.) Un live-in carer va locui la domiciliul rezidentului si va trebui sa-l ajute cu (igiena zilnica, cumparaturi, menaj, gatit, vizite la medic, plimbari, etc)

Cerinte

- Live-in carer/Ingrijitoare batrani trebuie sa aiba "care attitude" - nivel mediu-avansat limba engleza; - cazier curat - nu este necesara experienta in munca deoarece angajatorul din Anglia ofera training fiecarui candidat pe durata a 4 zile

Restrictii

Limbi straine necesare Engleza

25 pozitii disponibile 7 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai