Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Localizarea: Monchengladbach Doamnei Agathe (88 ani, 158 cm si 55 kg ) ii trebuie ingrijire. II trebuie ajutor in timpul ridicarii si punerea in scaunul cu rotule. Deseori se rasuceste de accea ii trebuie multa atentie. Are Parkinson si dementa. De asemenea are probleme cu inghititul. Acum sotul are grija de ea. Responsabilitati: Conducerea casei: gatire calcare spalat rufe curatenia casei Ajutor in ingrijire: in imbracare/dezbracare igiena corporala (dus, baie) ajutor in mergerea la toaleta vegherea pe timp de noapte

Cerinte

Cerinte: cunoastere buna a limbii germane experienta in ingrijirea persoanelor varstnice rabdare si intelegere fata de semeni stare de sanatate buna Oferim: loc de munca sigur si legal salarii atractive garatam mancare si cazare acoperirea costurilor de transport

Restrictii

Limbi straine necesare Germana

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja