Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Daca ai experienta in ingrijire si stii limba germana nu astepta, aplica! Acum suntem in cautarea unei ingrijitoare pentru doamna Christina, care locuieste in Arnsberg. Doamna are 60 de ani, 110 kg i 168 cm inaltime. Suferă de scleroză multiplă, are nevoie de o mulțime de sprijin și ajutor in activitățile de zi cu zi. Are un cateter permanent. Responsabilitati: In primul rand ingrijitorea se va ocupa de casa (curatenie, cumparaturi, calcare, spalare)dar o va ajuta pe ingrijita in igiena corporala de dimineata si seara, imbracare, ajutor in timpul consumarii meselor, transferul de la carucior la pat.

Cerinte

Cerinte: De la candidate asteptam: o buna cunoastere a limbii germane rabdare fata de semeni implicare si experienta bine vazut carnet de conducere Oferim: Salariatior nostri le oferim: acoperirea costuriolr de transport asigurare cazare si mancare gratuita la locul de munca Ne gasesti acum si pe facebook: Lucrează cu Go Work în Germania ca îngrijitor de persoane vârstnice

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja