Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Despre firma noastră MEDIPE este o firma care se dezvoltă dinamic și care oferă locuri de muncă legale și sigure pe teritoriul Germaniei, în domeniul îngrijirii persoanelor vârstnice. Datorită experienței noastre de-a lungul timpului, știm cum să oferim locuri de muncă sigure și verificate cât și să asigurăm siguranță pentru îngrijitorii/îngrijitoarele care colaborează cu noi. Descrierea postului: Munca constă în asigurarea îngrijirii persoanei în vârstă sau bolnave. Aceasta cuprinde ajutorul la activitățile de zi cu zi precum: • Igiena coroporală și intimă ,îmbrăcatul și dezbrăcatul , ș.a.m.d • Treburi în gospodărie (pregătirea meselor, făcutul cumpărăturilor, curățenia), • Însoțirea persoanei îngrijite (plimbări, conversație ș.a.m.d.). Locul efectuării muncii: GERMANIA Oferta nostră • NU PERCEPEM COMISOANE ! • Angajare legală, contribuții și asigurări plătite • Salariu atractiv + primă de vacanță 150€ net (regulamentul îl veți găsii pe sit-ul nostru) • Ajutor în organizarea călătoriei • Contact cu un coordinator în limba română pe toată perioada plecării • Oferte de muncă adapate la nevoile și cerințele îngrijitoarei, • Acces la un număr de alarmă 24 din 24 de ore pe toată perioada șederii. Contact pentru mai multe detali p etelefon , e-mai sau sit-ul nostru

Cerinte

Cerințe • Experiență în domeniul îngrijirii vârstnicilor • Cunoștințe de limbă germană la nivel cel puțin conversațional sau mai mult • Permis de conducere cat. B

Restrictii

Limbi straine necesare Germana

50 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja