Detalii loc de munca

Descrierea jobului

În calitate de Manager echipă achiziţii cu limba germană, principalele tale responsabilităţi vor fi: - Asigurarea unui management de proximitate pentru echipa comercială; - Monitorizarea, acompanierea şi motivarea echipelor pentru atingerea obiectivelor stabilite; - Comunicarea către fiecare reprezentant din echipă a obiectivelor specifice previzionate şi urmărirea îndeplinirii acestora în termenul stabilit; - Asigurarea transferului de task-uri către membrii echipei şi intervenirea în rezolvarea problemelor; - Monitorizarea rezultatelor membrilor echipei şi asigurarea unui feedback constant şi edificator în privinţa evoluţiei resurselor umane existente şi potenţiale; - Analizarea activităţii, a volumulului de vânzări şi al altor date pentru a măsura productivitatea şi nivelul de îndeplinire al obiectivelor departamentului; - Identificarea zonelor care necesită programe de îmbunătăţire şi dezvoltare sau reducere a costurilor.

Cerinte

Suntem dornici să te cunoaştem dacă: - ai bune abilități de comunicare şi negociere și o excelentă capacitate de a stabili relații de afaceri de calitate cu clienții; - ai experiență în coordonarea de echipe de peste 10 persoane şi în lucrul pe bază de obiective atât cantitative, cât şi calitative; - îţi place competiţia, iar rezultatele tale pot fi evaluate atât calitativ, cât şi cantitativ; - ai un nivel avansat de limba germană şi un nivel mediu de limba engleză; - eşti disponibil(ă), corect(ă), implicat(ă) în munca ta, ai dovedit mereu bune abilități de organizare și o atitudine proactivă; - ai cunoştinţe bune ale pachetului Office: Excel, Word, Power Point; (cunoştinţe SAP prezintă un avantaj). Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Condiții de lucru într-o echipă tânără, ce apreciază provocarile și soluțiile inteligente; - Şansa de a avea o carieră şi nu un job – ai posibilităţi de avansare, dezvoltare personală şi profesională continuă; - Pachet salarial atractiv;

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja