Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Căutăm o persoană dinamică, comunicativă, cu spirit comercial și capacitate de organizare pentru a se alătura Departamentului Comercial din Constanta. În calitate de Manager Platou Comercial, principalele misiuni vor fi : - Asigurarea unui management de proximitate pentru o echipa de manageri comerciali(manageri de buyeri internationali); - Contribuie la trasarea strategiei pentru platoul comercial (departamentul de achizitii internationale) si se asigura ca aceasta este pusa corect in aplicare; -Participa la proiecte strategice, propune actiuni pentru imbunatatire si progres astfel incat sa contribuie la cresterea rezultatelor si a performantei generale a proiectului Achizitii Internationale; -Colaboreaza atat cu celelalte echipe din cadrul companiei cat si cu echipele clientului extern; - Acompanierea, motivarea si verificarea echipelor pentru atingerea obiectivelor stabilite; - Asigurarea transferului de task-uri către managerii echipelor de buyeri internationali; - Devoltarea unei ambiante de lucru pozitive, asigurand coaching-ul cotidian individual si colectiv al managerilor; - Analizarea rezultatelor si propunerea de actiuni corective pentru atingerea obiectivelor stabilite. Beneficii : - Formare la nivelul companiei si internaţional; - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes; - Pachet salarial si mediu de lucru atractive.

Cerinte

Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie de : - Bune abilități de comunicare, negociere și o excelentă capacitate de a stabili relații de afaceri de calitate cu clienții internationali; - Reale calitati de adaptare, pragmatism si leadership; - Experiență relevantă în coordonarea de echipe şi în lucrul pe bază de obiective atât cantitative cât şi calitative; - Disponibil(ă), corect(ă), implicat(ă) în munca sa, bune abilități de organizare și o atitudine proactivă; - Cunoașterea limbii engleze la un nivel avansat de limba engleză; - Cunoașterea limbii franceze reprezinta un avantaj; - Cunoașterea de instrumente PC: Excel, Word , Internet, SAP (reprezinta avantaj ).

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja