Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Meseria de măcelar poate fi considerată una dintre cele mai vechi meserii.Măcelarii, ciontolitorii şi tranşatorii de carne taie animalele pe linie, în bandă; tranşează, dezosează şi sortează carnea pe calităţi; conservă carnea prin sărare, uscare, frig sau fum; pregătesc şi ambalează carnea şi produsele derivate pentru vânzare. Măcelarul taie carcasele de animal în bucăți de carne consumabile.Măcelarul este lucrătorul din unitățile de abatorizare a animalelor de carne: bovine, porcine, ovine și cabaline. Activitatea implică probleme de organizare, planificare a activității și probleme specifice tehnologiei. De asemenea, activitatea implică probleme legate de igiena și siguranța produselor, carnea fiind destinată, în primul rând, consumului uman. Responsabilitati si beneficii Descarca materia prima (carcase de porc , vita, manzat,miel) si celelalte produse de origine animala ce tin de raionul macelarie si le depoziteaza in camera de refrigerare ; Transeaza carnea rezultata dupa dezosare, pe sortimente si grupe de muschi /fasoneaza si portioneaza sortimentele si grupele de muschi rezultate din transare si sorteaza carnea pe calitati. Munca se desfasoara in Marea Britanie. Se cere experienta de munca anterioara in acest domeniu , Se incheie contract de munca pe perioada de 4 luni cu posibilitate de prelungire. Pe saptamana se lucreaza minim 40 de ore , orele suplimentare vor fo platite conform legislatiei din Marea Britanie Este necesara cunoasterea limbii engleze la nivel conversational . Angajatorul ofera cazare gratuit si salariul net : 7:00 lire /ora . Candidatii interesati de aceasta oferta sunt rugati sa aplice cu CV detaliat, redactat in limba engleza, insotit de foto corp intreg.Aplicatia va fi trimisa pe oricare din adresele de e-mail ale firmei noastre.

Cerinte

Experienta de munca anterioara pe un post similar constituie avantaj; Cunostinte de limba engleza la nivel mediu (conversational); Stare foarte buna de sanatate;

6 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja