Detalii loc de munca - Brașov

Descrierea jobului - Brașov

Pentru departamentul nostru de Cercetare & Dezvoltare căutam specialiști care să contribuie la dezvoltarea companiei. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste! Într-o lume în plină schimbare, singura constantă este pasiunea. Dacă vă pasionează automobilul, proiectarea interioarelor automobilelor de lux, contactul direct atât cu colegii din echipa cât și cu clienții noștri, producători de automobile de lux, atunci ați găsit răspunsul pasiunii dumneavoastră! Scopul postului: Conducerea și coordonarea unei echipe de proiect internaționale, având scopul de a proiecta componete de interior auto (bord, consola centrală, etc). Descrierea postului: Conduce echipa de proiect pe parcursul întregii durate de viață a proiectului, din faza de definire până la implementarea acestuia in serie Organizarea și participarea la discuții cu clienții și cu furnizorii Clarificarea cerințelor tehnice și asigurarea ofertei, din punct de vedere costuri de proiectare, pe baza cerințelor clientului și a normelor interne Organizarea și participarea la ședințe regulate de coordonare cu clientul, ca principal partener de discuții pe teme tehnice de proiectare Organizarea raportării proiectului în ceea ce privește: evoluție, calitate, costuri, comunicare, stadiul achiziției și relația cu furnizorul Asigurarea formulării și verificării planificărilor în proiect, din punct de vedere sarcini și termene Responsabil de bugetul de dezvoltare al proiectului Promovarea unei atmosfere de colaborare constructivă în interiorul propriei organizații de proiect și cu departamentele de specialitate Crearea rapoartelor lunare ale proiectului și participarea la proiect-cockpit Asigurarea folosirii metodelor FMEA pentru identificarea și împiedicarea riscurilor tehnice în zona produsului și procesului Planificarea și participarea la creșterea gradului de maturitate tehnică a proiectului Asigurarea transferului produsului și procesului din faza de proiectare către faza de producție de serie

Cerinte

Studii universitare tehnice Experiență de minim 3 ani în managementul proiectelor, în domeniul industriei automotive Experiența în procesul de industrializare reprezintă avantaj Cunoștințe bune despre metodele și procesele specifice managementului de proiect Cunostinte bune despre concepția/producția pieselor Întelegere tehnică a temelor de inginerie mecanică, capacitate de analiza aprofundată a situației, depistare a cauzelor și găsire de soluții Capacitate deosebită de comunicare, încredere în sine și responsabilitate Disponibilitate la delegații în străinătate, minim 30% din timp Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat Cunoașterea limbii germane reprezintă avantaj Ce oferim: Şansa dezvoltării carierei într-o companie multinaţională de renume Salariu competitiv & Beneficii Posibilitatea de a aborda teme tehnice interesante Șansa de a lucra în echipe internationale puternice, folosind tehnologii moderne în domeniul proiectării și comunicării Programe performante de școlarizare Transport gratuit

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai