Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Căutăm un manager echipa achizitii cu atitudine proactivă, spirit de inițiativă și cu abilități antreprenoriale pentru un proiect ambițios. Rol : Managerul echipei de achizitii va forma, dezvolta și conduce spre succes o echipă de achizitori/buyeri. În calitate de Manager echipa achizitii , principalele tale misiuni vor fi : - Asigurarea unui management de proximitate pentru o echipa de 5-10 buyeri; - Acompanierea, motivarea si verificarea echipei pentru atingerea obiectivelor stabilite; - Asigurarea transferului de task-uri către membrii echipei şi intervenția în rezolvarea problemelor; - Dezvoltarea competentelor comerciale ale echipei; - Devoltarea unei ambiante de lucru pozitive, asigurand coaching-ul cotidian individual si colectiv al echipei; - Analizarea rezultatelor si propunerea de actiuni corective pentru atingerea obiectivelor stabilite. Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes; - Pachet salarial atractiv.

Cerinte

Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie de : - Bune abilități de comunicare şi negociere dar și o excelentă capacitate de a stabili relații de afaceri de calitate cu clienții; - Reale calitati de adaptare, pragmatism si leadership; - Experiență în coordonarea de echipe şi în lucrul pe bază de obiective atât cantitative cât şi calitative; - Disponibil(ă), corect(ă), implicat(ă) în munca sa, bune abilități de organizare și o atitudine proactivă; - Un nivel mediu-avansat de limba engleză ; - Cunoașterea limbii franceze reprezinta un avantaj; - Cunoașterea de instrumente PC: Excel, Word , Internet, SAP(reprezinta avantaj).

1 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja