Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Brașov

Descrierea jobului - Brașov

Managerul echipei de vânzări va forma, dezvolta și conduce spre succes o echipă de vânzători/selleri În calitate de Manager echipă vânzări, principalele misiuni vor fi: Asigurarea unui management de proximitate pentru o echipă de 6-8 selleri; ; Acompanierea, motivarea și verificarea echipei pentru atingerea obiectivelor stabilite; Asigurarea transferului de task-uri către membrii echipei și intervenția în rezolvarea problemelor; Asigurarea transferului de task-uri către membrii echipei și intervenția în rezolvarea problemelor; Dezvoltarea competențelor comerciale ale echipei; Devoltarea unei ambianțe de lucru pozitive, asigurând coaching-ul cotidian individual și colectiv al echipei; Devoltarea unei ambiante de lucru pozitive, asigurand coaching-ul cotidian individual si colectiv al echipei; Analizarea rezultatelor și propunerea de acțiuni corective pentru atingerea obiectivelor stabilite. Beneficii: Formare la nivel internaţional; Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes; Pachet salarial atractiv.

Cerinte

Căutăm un manager comercial cu atitudine proactivă, spirit de inițiativă și abilități antreprenoriale pentru un proiect ambițios. Pentru reusita in aceasta misiune vei avea nevoie de : Bune abilități de comunicare şi negociere și o excelentă capacitate de a stabili relații de afaceri de calitate cu clienții; Reale calitati de adaptare, pragmatism si leadership; Experiență în coordonarea unor echipe comerciale şi în lucrul pe bază de obiective atât cantitative cât şi calitative; Disponibil(ă), corect(ă), implicat(ă) în munca sa, bune abilități de organizare și o atitudine proactivă; Un nivel avansat de limba engleza; Cunoștințele de limbă germană reprezintă un avantaj. Cunoașterea de instrumente PC: Excel, Word , Internet, SAP(reprezinta avantaj). Foarte bune abilități de organizare și prioritizare a task-urilor; Prezență de spirit, curiozitate, asertivitate, flexibilitate în gândire și adaptabilitate la situații noi, neprevăzute; Atenție la detalii, exigență și consecvență; Fire echilibrată, diplomație și tact în abordare.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai