Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Căutăm o persoană dinamică, comunicativă, cu spirit comercial și capacitate de organizare pentru a se alătura Departamentului Comercial din Iasi. În calitate de Market Research Specialist, principalele tale misiuni vor fi: - prospectarea prin telefon de noi parteneri, pentru a asigura dezvoltarea protofoliului de furnizori activi din sectorul alocat; - urmărirea procesului de achiziție în scopul optimizării și concretizării acestuia; - crearea și actualizarea fișelor de furnizori din baza de date în vederea asigurării corectitudinii informațiilor și facilitarea prospectarilor ulterioare.

Cerinte

Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie de : - Abilități de comunicare și de convingere prin telefon, bune abilități de negociere și o excelentă capacitate de a stabili relații de afaceri de calitate cu furnizorii; - Simț comercial dezvoltat, dinamism, independență și autonomie; - Capacitatea de a se adapta la situații noi, neprevazute; - Abilitati excelente de comunicare in limba engleza - nivel B2-C1; - Cunoașterea limbii franceze reprezinta un avantaj; - Cunoașterea de instrumente PC: Excel, Word , Internet. Beneficii: - Formare la nivel internaţional; - Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere intr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes; - Pachet salarial atractiv.

1 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja