Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru o companie specializata in matrite si turnare manuala din Olanda recrutam operator turnatorie. Este o companie care activeaza pe aceasta piata de aproape 100 de ani. Se va lucra 40ore/saptamana;(exista posibilitatea efectuarii de ore suplimentare)- in acest moment se lucreaza pe timp de zi dar pe viitor exista posibilitatea sa se lucreze in ture;

Cerinte

-experienta minim 3 - 5 ani pe o pozitie similara; -Scoala profesionala -experienta intr-o turnatorie manuala; -cunostinte despre produsele din fier topit cu sistem de nisip tratat chimic; -cunostinte aprofundate despre legatura dintre matrita, calitatea nisipului si calitatea produsului finit; -experienta in manipularea podurilor rulante; -cunostinte de desen tehnic -limba germana nivel conversational sau limba engleza nivel conversational Responsabilitati: - producerea matritelor din nisip folosind modele si unitati de turnare,; - producerea manuala a matritelor, turnarea produselor/componentelor; - producerea componentelor/elementelor utilizand forme, nisip sau material de ranforsare; - pregatirea matritelor pentru turnare si asistarea sau turnarea efectiva; - scoaterea produselor turnate din matrite; - regenerare a nisipului; - folosirea uneltelor manuale; - procesul incepe cu executarea unei matrite din spuma platsticata,care se umple cu nisip tratat chimic,care se intareste;plasticul se indeparteaza si in jurul nisipului se construieste o rama din lemn;aceasta se umple cu metal lichid,dupa ce se raceste se indeparteaza nisipul si matrita este gata; - candidatii trebuie sa cunoasca tot procesul de matritare /turnare,sa fie capabili sa munceasca singuri; - se va lucra dupa desen tehnic; - cunostinte de ranforsare a nisipului; - se lucreaza cu piese unicate; Avantaje: -week-end-urile + 2 zile libere/ luna -salariu 1600-1700 Euro Net/luna -Candidatii acceptati vor semna initial un contract pe perioada de 3 luni, dupa care, in functie de randamentul lor, un contract pe perioada lunga( posibil perioada nedeterminata)

2 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja