Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru o companie specializata in matrite si turnare manuala din Olanda recrutam operator turnatorie. Este o companie care activeaza pe aceasta piata de aproape 100 de ani. Responsabilitati: - producerea matritelor din nisip folosind modele si unitati de turnare,; - producerea manuala a matritelor, turnarea produselor/componentelor; - producerea componentelor/elementelor utilizand forme, nisip sau material de ranforsare; - pregatirea matritelor pentru turnare si asistarea sau turnarea efectiva; - scoaterea produselor turnate din matrite; - regenerare a nisipului; - folosirea uneltelor manuale; - candidatii trebuie sa cunoasca tot procesul de matritare /turnare,sa fie capabili sa munceasca singuri; - se va lucra dupa desen tehnic; - cunostinte de ranforsare a nisipului; - se lucreaza cu piese unicate;

Cerinte

- cunostinte de limba germana/engleza- minim nivel conversational - experienta minim 3 - 5 ani pe o pozitie similara; - experienta intr-o turnatorie manuala; - cunostinte despre produsele din fier topit cu sistem de nisip tratat chimic; - cunostinte aprofundate despre legatura dintre matrita, calitatea nisipului si calitatea produsului finit; - experienta in manipularea podurilor rulante si a stivuitoarelor - cunostinte de desen tehnic

2 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja