Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru companiile colaboratoare din Belgia, se cauta persoane care sa aiba experienta in: Intretinerea masinilor implicate in procesul de productie, realizarea interventiilor de orice fel pentru remedierea tuturor defectiunilor aparute, din industria auto, siderurgica, alimentara, chimica, metalurgica, famaceutica etc Realizarea mentenantei pe partea mecanica, electrica, hidraulica si pneumatica (schimbare și reparații electro-valve, valve, pompe hidraulice, compresoare). Inlocuirea de relee, contactoare, siguranțe fuzibile, invertoare, lampi, butoane, cronometre, relee de siguranță, bariere optice, senzori, fotocelule, limitări, surse de alimentare etc. Asamblarea / dezasamblarea mecanismelor de transmisie, a motoarelor, axelor, preselor, rulmenților, etc. Punerea in funcțiune a liniilor noi de productie precum si modernizarea bazei existente, asigurarea functionarii masinilor, motoarelor si instalatiilor. Experienta in realizarea de reparatii pe partea electronica, automatizari, sisteme PLC a acestor echipamente.

Cerinte

Candidatul ideal: Realizarea de reparatii, montaje, interventii, pe baza schemelor si a desenelor tehnice. Executarea de lucrari de sudura electrica, Mig-Mag, Tig, tăiere cu flacara oxiacetilenică, taiere cu plasma. Abilitatea de a lucra independent, dexteritate, rapiditate. Veti avea posibilitate sa lucrati intr-un mediu foarte dinamic, cu proiecte variate si posibilitati de evolutie profesionala. Este necesara cunoasterea limbii engleze, franceze sau germana la nivel conversational, cat si dorinta de imbunatatire a cunostintelor lingvistice.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

Limbi straine necesare Engleza, Franceza, Germana

10 pozitii disponibile 50 persoane au aplicat deja