Detalii loc de munca

Descrierea jobului

EBC recrutează un Mecanic Întreținere și Reparații Utilaje pentru unul din clienții săi, o companie multinațională ce activează în domeniul prelucrării cafelei verzi. Punctul de lucru este in Bucuresti, zona Theodor Pallady. Responsabilități: • Este responsabil de activitățile de reparații și întreținere a echipamentelor și utilajelor din secția de producție și se asigură de continuitatea fluxului de producție; • Verifică parametrii de funcționare a utilajelor și consemnează datele și concluziile în jurnalul de exploatare; • Previne apariția defecțiunilor prin efectuarea regulată a operațiunilor de întreținere, conform fișelor de întreținere a utilajelor; • Este responsabil de notarea în fișele tehnice pentru toate operațiile executate; • Răspunde de buna stare a echipamentului din dotare; • Participă la procesul de instalare a utilajelor și echipamentelor noi, conform standardelor companiei; • Instruiește operatorii din secția de producție privind întreținerea minimală necesară pentru buna funcționare a echipamentelor. Beneficii: • Salariu fix; • Masa asigurată la cantina companiei; • Transport asigurat din punctele de plecare stabilite; • 1 kg cafea/lună.

Cerinte

• Experiență într-un departament tehnic (procese de fabricație) - minimum 3 ani; • Experiență în industria alimentară - reprezintă avantaj; • Atenție la detalii și orientare către obținerea de rezultate; • Abilități de soluționare a problemelor; • Studii medii (specializări: mecanic întreținere utilaje, tehnician electromecanic); • Experiență de lucru cu instrumentele Lean - reprezintă un avantaj (ex. 5S, SMED, TPM); • Comunicare și lucru în echipă; • Capacitate de a lucra intr-un mediu in schimbare.

1 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja