Detalii loc de munca

Descrierea jobului

O companie Belgiana moderna se afla in cautare de mecanici experimentati in mentenanta si reparatii de camioane Renault si semi-remorci. Responsabilitati: • Repararea urmatoarelor tipuri de camioane Renault: - Master-Renault - Renault Maxity - Renault Mascott - Renault Premium Lander - Renault Kerax - Magnum-Renault • Efectuarea urmatoarelor tipuri de reparatii: - De ordin mecanic: inlocuirea pieselor defecte, a suspensiilor, a cutiei de viteze etc. - De ordin pneumatic: repararea sistemului pneumatic - De ordin electronic: reparatii pe baza planului tehnic • Repararea motoarelor diesel: analizarea problemei, dezasamblarea si asamblarea motoarelor, inlocuirea pieselor defecte. • Efectuarea de mentenanta: - asupra franelor si a suspensiilor - verificarea bateriei, a uleiului etc. • Completarea diferitelor fise si documente in limba engleza (piesele care au fost inlocuita, ce tipuri de reparatii s-au efectuat etc.)

Cerinte

• Minim 5 ani experienta in domeniu, ca mecanic de camioane • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat (candidatii au ca responsabilitate efectuarea comenzilor pentru diferite piese) • Detinerea permisului de conducere cat. C • Sunt luati in considerare si candidatii care au experienta in repararea camioanelor marca VOLVO • Sunt luati in considerare si candidatii care au minim 3 ani experienta in repararea de camioane, iar in ceilalti 2 ani au reparat turisme • Cunoasterea si interpretarea desenelor tehnice

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

1 pozitii disponibile 7 persoane au aplicat deja