Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Condițiile de muncă: * Lucrul cu un angajator care se potriveste cel mai bine nevoilor și calificările * Relație permanentă de muncă * Salariul de la 30.000 la 70.000 de euro, în funcție de formare, disciplina, mărimea companiei, industrie, regiune, precum și cerințele de experiență * Lucrul cu actori globali, întreprinderile mijlocii sau de familie în funcție de dorințele și calificările * De-a lungul Germania de utilizare așa cum se dorește (de exemplu, München, Nürnberg, Mainz, Stuttgart, Frankfurt, etc.) * Cazarea va fi asigurată, dacă este necesar * Data începerii: deschis acum sau mai târziu   Cerințe pentru candidați: a * Studii superioare sau de formare profesională în următoarele domenii: - Inginerie Mecanică, - Mecatronica, - Mecanica auto, - Mecanica, - Metal Technology, - Proiectare de inginerie, - Tehnologie Adunarea, - Mecanica de constructii, - Tehnologia de producție - Sau orientare studiu comparabile * Cunostinte bune de SAP, CAD va fi un avantaj * Cunostinte bune de limba germană * Bune cunostinte de limba engleza sau o altă limbă străină ar fi avantajos * Experiențe în avantajul tău domeniu * Aspect prietenos * Structurată și mod independent de lucru si initiativa personala Sarcinile: * Service, întreținere, reparații și de lucru de diagnostic pe vehicule moderne * Sarcini în funcție de câmpurile: * Cars - Întreținerea și repararea de mașini, cum ar fi sisteme de frânare și șasiu Asistent / direcție, motor și transmisie sau componente de management al motorului - Verificați funcțiile componente în timpul și după reparații - Diagnosticarea și inspectarea vehiculelor, cum ar fi extracția de vina stocarea și verificarea vehiculelor asupra siguranței rutiere -. Reabilitarea exemplu Cuplaje, încălzitoare și sisteme de navigație - Aplicati sisteme moderne Werkstattinformations- și de comunicare, cum ar fi cercetarea de date, precum și actualizarea și Paramentieren ECU * Vehicule comerciale Tehnologie - Stai vehicule utilitare, cum ar fi efectuarea unei inspecții 100,000 km, inclusiv verificarea componentelor de uzură - Componente si piese de reparații, cum ar fi sisteme de frânare, motoare si transmisii - Diagnosticarea sistemelor de vehicule asociate, inclusiv eliminarea interferențelor în comunicarea dintre componentele individuale Verificați vehicule comerciale privind siguranța rutieră și de a efectua reparațiile necesare - * Tehnica moto - Motociclete așteptați ca efectuarea verificărilor de primăvară Verificați cadru, sisteme de suspensie și unelte de aterizare pentru uzură și deteriorare - Efectuați lucrările de reparații la sistemul de frânare și șasiu - Reabilitarea accesorii funcție de cerințele clientului și regulamente de licențiere de trafic rutier - * Sistem și de înaltă tensiune tehnologie Identificarea vehiculelor și a componentelor sale de sistem - - Pentru a respecta astfel de procese în diagnosticarea - Precizați strategii de depanare - Componente Retrofit în sistemele de vehicule existente - Confruntarea cu sisteme de înaltă tensiune și a componentelor acestora * Karosserietechnik - Planul și să se pregătească pentru caroserie - Repararea autovehiculelor avariate de accidente - Servicii de reparare și de asamblare de muncă - Evaluarea gradul de deteriorare, detecta erori, deficiențe și a cauzelor acestora - Stai, vehicule și sisteme de testare și de reglare * Alte obiecte potrivesc Departamentul tau: - Proiectare si dezvoltare de mașini și echipamente, - Tehnologie de vehicule, - Inginerie de precizie, - Stiinta Materialelor, - Mecanica fluidelor, - Termodinamică, - Mecanica, - Sisteme de control - La fel ca alte sarcini, în conformitate cu domeniul dumneavoastră de expertiză * Lucrul cu SAP, CAD, FEM, CFD, Creo 2.0

Cerinte

Cerințe pentru candidați: a * Studii superioare sau de formare profesională în următoarele domenii: - Inginerie Mecanică, - Mecatronica, - Mecanica auto, - Mecanica, - Metal Technology, - Proiectare de inginerie, - Tehnologie Adunarea, - Mecanica de constructii, - Tehnologia de producție - Sau orientare studiu comparabile * Cunostinte bune de SAP, CAD va fi un avantaj * Cunostinte bune de limba germană * Bune cunostinte de limba engleza sau o altă limbă străină ar fi avantajos * Experiențe în avantajul tău domeniu * Aspect prietenos * Structurată și mod independent de lucru si initiativa personala

Restrictii

Limbi straine necesare Germana

4 pozitii disponibile 5 persoane au aplicat deja