Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

Sa faca o anamneza corecta  Sa informeze medicului de medicina muncii cazurile speciale  Sa efectueze explorari functionale ( audiometrii, ekg, spirometrii, teste glicemie)  Sa examineze pacientii corect folosind toate resursele necesare punerii unui diagnostic corect in conformitate cu ghidurile clinice  Sa utilizeze ghidurile clinice implementate  Sa recomande teste si investigatii in conformitate cu ghidurile clinice  Sa prezinte riscurile si beneficiile acestora  Sa informeze pacientul in legatura cu afectiunea de care sufera, evolutie, prognostic  Sa prescrie si administreze medicamentele si tratamentul de care are nevoie  Sa completeze documentatia legata de examinarea pacientului ( fise medicale, cod boala, buletine de analizetrimiteri )  Sa faca trimiteri argumentate la specialisti

Cerinte

ALP vizat pe anul in curs. Asigurare Malpraxis Medic Specialist Medicina Familie, Medic Medicina Generala, Medic Specialist Medicina Muncii Cunoştinţe PC: (ex.:MS Office, Visio, PM Project, ERP)

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai