Detalii loc de munca - Cluj Napoca

Descrierea jobului - Cluj Napoca

SC. Infomunca SRL. recruteaza Medic Unitate Clinica pentru o companie din Cluj-Napoca Obiectivele postului: Conduce şi desfăşoară studii clinice în Unitatea Clinică a Departamentului Farmacologie Clinică şi Farmacocinetică cu respectarea Regulilor de Bună Practică în Studiul Clinic, a principiilor etice care îşi au originea în Declarația pentru drepturile omului de la Helsinki, a reglementărilor legale în domeniu şi a procedurilor interne de lucru. Oferta: Salariul se va discuta cu angajatorul la interviu +Alte beneficii: tichete de masa (12 lei), premiu de vacanta (1000 lei net/an)+bonusuri trimestriale in functie de experienta + alte premii Responasibilitati medic: - Participa la realizarea si coordoneaza studiile clinice de bioechivalenta pe baza unui protocol prestabilit - Ia decizii medicale in timpul desfasurarii studiului - Elaboreaza si raspunde de documentatia studiului clinic - Participa la recrutarea si la screeningul voluntarilor pentru includerea acestora in studiile clinice de bioechivalenta

Cerinte

 Cunoștințe bune în ceea ce privește Regulile de Bună Practică în studiul Clinic;  Cunoștințe ale reglementărilor în ceea ce privește organizarea şi conducerea studiilor clinice; Studii:  Certificat de Studii Universitare - Facultatea de Medicină – Certificat de Membru al Colegiului Medicilor din România valid  Cursuri în domeniul medicinii de urgență  Cursuri de Farmacologie Clinică Specializări necesare/de urmat: Experiență de muncă:  Experiență 2 ani în domeniul medical  Cel puțin 3 luni pe post (recomandat) Abilități:  Capacitate de asumare a responsabilităților de serviciu  Bune abilități de comunicare  Tratează oamenii cu demnitate şi respect  Corectitudine şi spirit de echipă  Capacitate de analiză şi sinteză a datelor  Confidențialitate, obiectivitate şi onestitate Limbi străine: Engleză – nivel mediu

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai