Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Medic specialist geriatru, Spital Danemarca Număr poziții: 5 Dată începere:august 2014 Responsabilități: Colaborează cu departamentul de neurologie pentru tratarea pacienților de vârsta a III-a care au suferit afecțiuni neurologice Participă la tratarea pacienților cu afecțiuni acute sau elective și care țin de medicina internă sau generală Instruește și îndrumă personalul tânăr Vă rugăm aplicați doar cu CV în limba engleză

Cerinte

Medic specialist geriatru Experiență anterioară Experiență anterioară în diagnosticarea și tratarea pacienților cu apoplexie și în medicină internă Cunoștințe de limba engleză citit/vorbit/scris nivel avansat Orientat către rezultate Pasionat de cercetarea medicală Persoană flexibilă, bune aptitudini interpersonale Ofertă: Salariu: 82.000 – 90.000 euro/ an 6 săptămâni concediu plătit Mediu de lucru occidental 37 ore/ săptămână Curs de limba daneză în Budapesta (timp de 6 luni, cazare asigurată) Asistență pentru relocare Program de integrare

Restrictii

Se accepta CV-uri in limba Engleza

Nivel minim de educatie necesara Facultate in curs

5 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja