Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru un centru de reabilitare ortopedică din Turingia, cu aparatură modernă, angajăm cu începere imediată: Medic specialist ortopedie Descrierea poziției: Consultații medicale Prescrierea tratamentelor Supravegherea activităților în clincă Documentarea cazurilor Ce vă oferim: Loc de muncă pe perioadă nedeterminată Salar negociabil între 70.000,00 și 100.000,00 Euro pe an Nu se lucrează în ture Program de lucru de 40 de ore pe săptămână de luni până vineri Așteptăm CV-ul dumneavoastră.

Cerinte

Profilul dumneavoastră: Medic specialist în ortopedie-traumatologie, medicină de recuperare și medicină fizică Calificare în medicină socială reprezintă un avantaj Cunoștințe foarte bune de limbă germană (B1) obligatoriu Disponibilitate de a participa la curs intensiv de limbă germană pentru a ajunge la nivel de C1

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Master / studii postuniversitare

Nivel minim de experienta necesara 6 - 12 luni

Limbi straine necesare Germana

3 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja