Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Selectăm medici specialişti pentru spitalele din Danemarca: Psihiatru, Psihiatru copii, Cardiolog, Reumatolog, Neurolog, Medic specialist în Medicina Respiratorie, Radiolog. - Salariu minim anual: 94000 Euro (inclusiv pensii); - 37 ore lucrătoare pe săptămână; - 6 săptămâni de concediu plătit; - Training în Budapesta pe o perioadă de 6 luni; - Curs intensiv gratuit de limba daneză şi Program de Limbaj Medical în Daneză; - Cazare gratuită pe perioada training-ului (candidaţii achită doar costurile de întreţinere şi internetul); - 800 Euro/lună asistenţă de decontare (Settlement Assistance); - Excursie în Danemarca, vizitarea viitorului loc de muncă şi zona de relocare, prezentare culturală; - Curs de limbă pentru partener şi copii; - Program pentru Integrarea Partenerului cu un consultant personal; - Asistenţă pentru găsirea locuinţei în Danemarca; - Asistenţă în procesele administrative necesare mutării în Danemarca; - Asistenţă pentru partener în căutarea locului de muncă şi integrare în Danemarca; - Orientare privind şcolarizarea şi îngrijirea copilului; - Informaţii despre taxele daneze; - Serviciu Hotline pentru întrebări urgente; - Ore suplimentare de limba daneză după sosirea în Danemarca; - Instruire, evaluare periodică şi asistenţă în procesul de integrare.

Cerinte

- Diplome, certificate de specializare; - 2/3 ani experienţă; - Disponibilitate pentru relocare în Damemarca (cu familia/partenerul); - Cunoaşterea limbii engleze la nivel avansat citit/scris/vorbit; - Cunoaşterea limbii daneze la nivel mediu (B2).

10 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja