Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Pentru clientii nostri: clinici private, centre medicale si praxis-uri din Germania, cautam medici specialisti diferite specializari. Nivelul salariului unui medic angajat intr-un centru medical este, de regula, mai mare decat in spitale (intre 20% si 200% mai mult), la un program normal, de 40 ore/saptamana, fara garzi. Exista posibilitatea preluarii unui praxis sau participare in cadrul unei clinici private. Datorita numarului mare de medici care se retrag la pensie, conditiile de preluare a unui praxis sunt convenabile. Preluand praxis sau avand participare, programul de munca este normal, fara garzi, beneficiind de cel putin 6 saptamani concediu de odihna pe an, la 20-50% castig mai mare decat un medic angajat in aceeasi specializare. Oferim cursuri de limba germana candidatilor care inca nu au atins nivelul B2. Aceste cursuri de limba sunt partial suportate de catre stat, indeplinind anumite conditii. Daca sunteti interesati sa urmati aceste cursuri, va oferim cu placere detalii. Va oferim: • Posibilitatea de castig deosebit • Cursuri de limba germana (indeplinind conditiile solicitate) • Loc de munca in zone atractive, cu precadere in vestul Germaniei, in landuri ca Nordrhein-Westfalen, Baden-Württemberg sau Hessen, avand legatura cu marile aeroporturi. Avantajele Dvs.: • Serviciile noastre pentru candidati sunt GRATUITE • Ne ocupam de toate formalitatile necesare angajarii Dvs. (recunoasterea dreptului de libera practica, recunoasterea certificatului de medic specialist) • Va oferim sprijinul nostru pe parcursul intregului proces de recrutare, dar si pe perioada ulterioara angajarii Dvs. • Vom ţine cont de dorinţele Dvs. si vă vom ajuta în alegerea locului de muncă potrivit pentru Dvs. din oferta noastră • Va ajutam la cautarea unei locuinte adecvate tw.con. este o companie germana specializata in plasarea de forta de munca inalt calificata, in special medici si specialisti IT din diferite state EU pentru Germania.

Cerinte

Pentru clientii nostri cautam Medici Specialisti care doresc sa traiasca si sa profeseze in Germania, avand urmatoarele specializari:  Medicina de familie  Oftalmologie  Nefrologie  Anatomie Patologica  Pneumologie  ORL  Microbiologie  Ginecologie  Cardiologie Ne bucuram sa primim aplicatii ale medicilor specialisti si din alte specializari decat cele mentionate, avand in vedere ca permanent primim solicitari interesante.

18 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja