Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Locul de munca: Sector Public. Locatia: Suedia Specializari: 1. Medic Specialist Patologie: General- hemato- derma- gastro- thorax-breast Pentru spitale mai mari, clinici private si, de asemenea, un spital universitar din jurul Stockholm. Experienta in patologie Derma. Deschis pentru a lua o parte si la munca de autopsie. 2. Medic Specialist Radiologie: General- thorax-MSC- breast- MR-CT- Pet scan Pentru spitale mai mici si mai mari din Suedia. Avem mai multe oferte in diverse domenii. 3. Medic Specialist Dermatologie: Pentru o clinica privata din Stockholm, unde experienta pe dermatoscopie constituie un mare avantaj. 4. Medic Specialist Geriatrie Pentru un spital mai mic pe o insula intre Suedia si Finlanda, Åland (care apartine de Finlanda). 5. Medic Specialist Medicina de Familie Pentru ambele clinici mai mici un pic in afara oraselor mijlocii, precum si in marile orase din Suedia. Se lucreaza cu pacientii din toate varstele, nu sunt cazuri de urgenta . Ce ofera angajatorul: • O scurta calatorie in Suedia unde aveti posibilitatea de a lua un prim contact cu spitalul si cu membrii staf-ului , cu metodele si instrumentele de lucru inainte de inceperea cursului • Curs de limba suedeza pe o perioada cuprinsa intre 3-6 luni, pe perioada cursului aveti cazare, transport gratuit , carti si de asemenea o bursa de 10 000 SEK pe luna • Perioada contractului- permanenta – perioada cel putin un an de zile cu posibilitate de prelungi • Salariul 50000 k SEK, 5000 euro care inseamna un salariu net de 4000 euro pe luna pentru primele 6 luni dupa care salariul poate fi intre 55 000 si 70 000 SEK in functie de performantele fiecarui candidat • Se lucreaza in medie 36 de ore pe saptamana • Asigurari sociale si medicale • Suport pentru relocare • Transportul pana in Suedia dupa curs platit de catre angajator- 30 000 SEK • Concediu platit,

Cerinte

Conditiile impuse de angajator : • Trebuie sa aveti diploma de medic specialist • Experienta minimum 3 ani ca si medic specialist, • Cunostinte de limba Engleza nivel B2, • Sa aveti o prezenta respectabila, si conduita ireprosabila , • Motivatie de a lucra si a locui in alta tara pe o perioada indelungata,

15 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja