Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Brains Consulting colaboreaza cu succes cu parteneri din Europa in domeniul medical (medici specialisti, rezidenti, absolventi, asistenti medicali, kinetoterapeuti) . Recrutam medici specialisti pentru tari precum: Franta - Anestezie, Medicina Interna, Cardiologie, Gastro – Enterologie, Medicina Generala, Geriatrie, Neurologie, Psihiatrie, Ginecologie, Medicina Muncii, Oftalmologie, Radiologie, Oncologie, etc; Germania - Anestezie, Patologie, Medicina Generala, Neurologie, Psihiatrie, Radiologie, Oftalmologie, Dermatologie, Urologie, Ginecologie, Pediatrie, etc; Elvetia - Medicina Generala Danemarca, Suedia, Norvegia - Psihiatrie, Anestezie, Medicina Interna, Urologie, Dermatologie, Radiologie, Oncologie, Chirurgie Generala, Oftalmologie, Patologie UK - Medicina de Urgenta, Pediatrie, Neurologie, Nefrologie, Psihiatrie, Pediatrie Psihiatrica, Dermatologie, Obstetrica-Ginecologie, Medicina Interna (Cardiologie, Gastroenterologie), Ortopedie, Geriatrie, Radiologie, Oftalmomogie; Belgia - Patologie, Obstetrica-Ginecologie, Geriatrie, Pediatrie, Medicina de Urgenta Olanda - Oftalmologie, Gastro-enterologie, Psihiatrie, Hematologie, Reumatologie, ATI si medici absolventi si rezidenti pentru inceperea/continuarea rezidentiatului Germania - Anestezie, Neurologie, Psihiatrie, Geriatrie, Pneumologie, Medicina Interna, etc.

Cerinte

Ministerul Sanatatii - Diploma de medic specialist (unde este cazul) - Dimploma de licenta a Facultatii de Medicina - Cunostinte de limba straina: Lb Germana/Engleza/Franceza - nivel mediu Oferta: - Durata contractului: perioadă nedeterminată - Salariul anual Brut: începand cu 55.000 Euro pentru medici specialisti, 38.000 Euro pentru medici rezidenti sau absolventi + orele de garda - Programul de lucru: 40 ore/saptamană + orele de gardă - Concediul anual: 30 zile /an - Orele suplimentare se indexează conform legislaţiei în vigoare. - pentru Tarile Nordice Danemarca, Suedia, Norvegia se se ofera programe speciale de invatare a limbii straine pentru candidat + familie, curs gratuit + cazare gratuita pe toata perioada cursului (dureaza 20 sapatamani, la Budapesta) + transport gratuit cu avionul + ajutor financiar pe perioada cursului pentru familie de 800 Euro/luna.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

100 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja