Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Medicis Consult, cabinet de consultanta specializat in recrutare medicala, pune la dispozitia medicilor de munca interesati, posturi de munca in servicii de preventie situate in Franta, garantandu-le excelente conditii de integrare profesionala si de salarizare. Din 2009, anul in care a fost creat, cabinetul Medicis Consult a intermediat peste 130 de contracte de munca pentru medici, dintre care 80 sunt specialisti in medicina muncii. Avem astazi doua tipuri de oferte pentru medicii de munca: Oferta in cel mai mare serviciu de preventie din Franta, aflat in regiunea Ile de France. Numeroase posturi disponibile intr-un perimetru intre 20 si 50 Km de Paris. Salariile oferite sunt intre 4900 si 6200 Euro NET/luna (in functie de experienta dvs). Oferta e completata de o Mutuelle (asigurare medicala privata pt toata familia), tikete de masa, bonus de sfarsit de an, multiple formari medicale continue si integrare in sistem de "tutorat" alaturi de un medic specialist. Program de lucru de 36H/sapt (de luni pana vineri la 12H30). Pentru un complement de salariu, se poate lucra si vinerea dupa-amiaza (ore platite la 125%). Va garantam excelente conditii de integrare profesionala, deoarece serviciul angajator a integrat deja medici europeeni: 9 medici romani, 8 italieni si 5 spanioli. A doua oferta este in servicii de preventie situate in provincie (in orase mari, medii sau mici), salariile propuse fiind cuprinse intre 4500 si 5200 Euro NET/luna (grila de baza Cisme). Se ofera de asemenea, o perioada de adaptare profesionala si cursuri de legislatie. Mutuelle, tikete de masa, ajutor in obtinerea unei cazari. Posturile se afla in regiunea Alsacia, Midi-Pirinei, Rhone-Alpes sau PACA. Madalina CODICA este persoana care se ocupa personal de candidaturile dvs. Ea va consiliaza pe toata durata procesului de recrutare, ajutandu-va in alegerea unui post de munca, a unei regiuni in functie de situatia dvs de familie. Va va insoti, de asemenea, la interviul de angajare si va va sprijini in cererea dvs de inscriere in Colegiul medicilor francez.

Cerinte

Pentru a postula, trebuie sa fiti specialist sau rezident in Medicina muncii Sa aveti intentia de a lucra in Franta (in viitorul apropiat sau mai indepartat) Va invitam sa vizitati si website-ul cabinetului pentru detalii si pentru a lua cunostinta de impresiile candidatilor care au colaborat cu noi

10 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja