Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Medicis Consult, cabinet specializat in recrutare medicala, infiintat la Paris in anul 2009, propune contracte pentru MEDICI DE MUNCA, in regim salariat, in servicii de preventie din Franta. Pana in prezent, cabinetul nostru a intermediat peste 100 de contracte pentru medici de munca din mai multe tari din Europa. Avem in portofoliul nostru de clienti importante servicii de preventie, printre care si cel mai mare din toata Franta, aflat la Paris. Cautam 2 MEDICI DE MUNCA pentru un serviciu de preventie situat in regiunea Aquitaine, orasul BERGERAC. • Posturile se afla intr-un serviciu de preventie compus din 7 Medici de munca • Programul de lucru : 39H/sapt (20 zile de RTT/an) • Mutuelle de sanatate pentru familie • 5 saptamani de concediu platit/an + 2 zile supliementare • Se ofera diverse posibilitati de formare medicala continua (congrese, conferinte, cursuri de supraspecializare, etc). Salariu: 75 000 (medic debutant) 78 000 (pentru cel putin 2 ani de experienta) 80 000 (incepand cu 5 ani de experienta) Bergerac se bucura de o pozitie geografica de exceptie: In masina 120 KM de BORDEAUX 150 KM de plaja atlantica 200 KM de TOULOUSE 300 KM de frontiera spaniola • Situat in departamentul Dordogne, regiunea Aquitaine, Bergerac este un oras de 30 000 locuitori, fiind al doilea oras din departament. • Castelul Monbazillac, celebru in lumea intreaga pentru vinul dulce produs, se afla in imediata apropiere a Bergeracului, fiind deschis vizitelor turistice. Este un monument istoric clasat , datand din secolul al XVIlea. El se afla pe o colina, reprezentand unul dintre cele mai importante simboluri ale peisajelor din Dordogne.

Cerinte

Medic rezident sau specialist in Medicina muncii Interes pentru relocare in Franta cunostinte minime de franceza sau disponibilitatea de a afectua un curs de limba franceza

2 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja