Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Oferim doua oportunitati de a profesa in Germania pentru medicii specializati pe ortopedie care sunt interesati de o cariera in Germania. 1. Medic ortoped specialist - reabilitare ortopedica Clinica apartine unuia dintre cele mai mari lanturi de clinici din Germania. Este localizata intr-o statiune balneara din landul Thuringen. Poate fi comparata cu un hotel de 4-5 stele, atat prin amplasare, cat si prin conditiile oferite pacientilor si medicilor. Cele 200 de paturi sunt destinate pacientilor care se afla in diferite faze de recuperare, dupa anumite inteventii chirurgicale sau traumatisme/ leziuni. Profilul clinicii este recuperare ortopedica, pneumologica si oncologica. 2. Medic specialist ortoped cu experienta de 5-10 ani - chirurgie ortopedica Aceasta clinica se afla intr-o localitate cu aproximativ 17000 de locuitori din land-ul Bavaria, in apropiere de granita cu Cehia. Departamentele chirurgicale ale clinicii sunt: chirurgie generala, viscerala, vasculara, ortopedica, traumatologica. Pe langa acestea, o sectie medicala si diferite centre specializate (pentru femei - afectiuni ale sanului, de oncologie, urologie etc.) Posturile sunt disponibile si va stau la dispozitie pentru mai multe detalii.

Cerinte

Pentru ambele posturi este necesara cunoasterea limbii germane la nivel mediu – avansat, dar si detinerea unui certificat lingvistic de nivel cel putin B2, obtinut de la un Institut Lingvistic recunoscut in Germania. Certificatele de conformitate sunt si ele necesare, facand parte dintre documentele necesare obtinerii Approbation-ului si a recunoasterii specializarii. Pentru postul din clinica bavareza trebuie sa aveti si cativa ani experienta. Alaturi de cele de mai sus si ceea ce va motiveaza interesul pentru aceste posturi, este de fapt, obiectivul dumneavoastra de a profesa in Germania ca medic ortoped, pe care ne bucuram daca putem sa va ajutam sa il indepliniti.

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Colegiu / studii postliceale

2 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja