Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - București

Descrierea jobului - București

Compania Nationala “Unifarm” S.A. este infiintata din anul 1935, purtand de-a lungul timpului diverse denumiri. Cu o experienta de mai bine de 77 ani in piata farmaceutica nationala si internationala, aceasta companie are ca obiect de activitate asigurarea retelei sanitare cu medicamente, produse farmaceutice si parafarmaceutice, produse tehnico-medicale, aparatura si echipamente sanitare, seruri si vaccinuri, reactivi si cu alte produse din productia interna proprie si din import. Compania Nationala “Unifarm” – S.A. colaboreaza cu Ministerul Sanatatii in vederea asigurarii programelor nationale de sanatate organizate si finantate de acest minister, prevazute in Legea nr. 100/1998 privind asistenta de sanatate publica.

Cerinte

Criterii obligatorii de calificare care vor sta la baza listei lungi de candidati sunt: absolvent (a) de studii superioare cu diploma de licenta a unei institutii de invatamant superior (profil economic, farmaceutic, medical); Minimum 10 ani experienţa profesionala totala, dintre care: Minimum 5 ani in functii de conducere relevante (Director, Membru CA, Sef Serviciu, Manager de departament, etc) in companii private/insitutii publice din domeniul medical – sistemul sanitar cu cifra de afaceri/buget gestionat de minimum 5 Mil Eur si peste 20 de angajati SAU Minimum 5 ani de experienta in coordonarea a cel putin 2 proiecte cu un buget de minimum 1 milion Euro cumulat; experienta in elaborarea si implemntrea in strategii de dezvoltare, optimizare si modernizare de companii; fluenta in limba romana si engleza; reputatie ireprosabila din punct de vedere profesional. Criteriile de selectie care constituie avantaje sunt: studii post-universitare in domenii relevante pentru activitatea companiei, eliberate de institutii de invatamant superior reputabile; experienta in companii care opereaza in urmatoarele industrii: companii farmaceutice, distribuitori de produse farmaceutice, prestatori de servicii medicale, alte insitutii din sistemul sanitar/de profil; cunostiinte dovedite de guvernanta corporativa; experienta in comunicarea si relatia cu stakeholderii; viziune strategica demonstrata.

1 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai