Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - Germania

Descrierea jobului - Germania

Montator/ Mecanic/ Lăcătuș mecanic alfa-Horizont caută candidați pentru o firmă din Germania, situată la 100 km sud de Stuttgart. Firma produce mașini speciale cu sisteme de transport și stații de inspecție pentru componente automotive. Specializare pe unicate. De ex: linii automatizate, echipate cu roboți ca sisteme de handling și camere video pentru verificarea calității la carcase de aluminiu ptr. subansamble automotive. Puternică orientare spre export, firmă cu touch internațional. Responsabilități: Operații de montaj echipamente industriale Acțiuni de întreținere și reparații a echipamentelor

Cerinte

Cerințe: Studii medii tehnice sau superioare de specialitate Cunoștințe citire desene tehnice Cunoștințe și experiență în domeniu, muncă independentă Cunoștințele de limbă Germană reprezintă un avantaj, dar nu sunt obligatorii Clientul plătește cursuri de limbă în Germania Cunoștințe de limbă Engleză obligatorii – nivel conversațional Clientul nostru oferă: Retribuție financiară motivantă; primă de Crăciun 60% din salariu și primă de concediu 50% din salariu; primă anuală pentru rezultate 30 de zile de concediu pe an Contract de muncă german pe o perioadă nedeterminată Firma alfa-Horizont GmbH & Co.KG oferă candidaților noștri tot sprijinul necesar în Germania pentru integrare în sistemul social german, în mod special consiliere și închiriere de locuință.

2 pozitii disponibile 18 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai