Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Santier celebru naval situat in portul francez Cherbourg cauta 14 montatori navali. (10 care lucreaza cu otel si 4 care lucreaza cu aluminiu) În cei 50 de ani de la formare, peste 350 de nave au fost construite, sau sunt în prezent pe ordinea de la șantierul naval Cherbourg. Acest total include peste 285 ambarcațiuni militare în lemn, aluminiu, oțel și materiale compozite avansate. Angajarea se face in perioada 15.09-19.12.(perioada de proba este de 15 zile) Responsabilitati: • vor lucra la prefabricatie • inlaturarea bavurei cu ajutorul unui slefuitor cu aer comprimat • construirea navei • asamblarea tablei • puncatrea materialelor prin sudura pentru fixarea acestora • procesul de sudura pe care il vor folosi este SAW sau FCAW • trebuie sa lucreze in toate pozitiile • vor lucra cu echipemente de ridicat • materialul cu care vor lucra este otel/aluminiu • vor lucra in conformitate cu planul tehnic • scurtarea pieselor (reducerea supralungimii) folosind torta de sudare • folosirea laserelor si telescoapelor optice Salarioul este aproximativ 1990 euro/ luna Se lucreaza in 3 schimburi: 6-14/14-22/22-6 Cazarea si transportul sutn asigurate.

Cerinte

Cerinte: • Autorizatie de folosire pod rulant • Limba Franceza - nivel mediu • Experienta recenta de minim 5 ani pe o pozitie similara • Experienta de lucru cu otelul/aluminiul • Experienta in interpretarea desenelor tehnice • Diploma in domeniu “Lacatus/Lacatus naval/Montator” Competente: • Dextreritate • Putere de munca • Precizie • Abilitati de lucru atat in echipa cat si individual

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

14 pozitii disponibile 2 persoane au aplicat deja