Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Recrutam montatori navali pentru un renumit santier naval din FRANTA! Perioada contractului - Minim 6 luni /până la 24 luni Salariul - 1800E net/ lună Cazare - oferita de angajator Data incepere activitate 15 martie 2016!! Responsabilitati: -realizarea ansamblelor si lucrarilor metalice prin ansamblare; -reparatia lucrarilor deja realizate (renovare de nave). - citire si interpretare plan - trasarea reperelor punctelor de fixare, - sa asigure montarea elementului care trebuie fixat, Activitati principale -se inlatura bavura cu ajutorul unui slefuitor cu aer comprimat; -se efectueaza montarea intariturilor; -se efectueaza puncte de fixare (apoi trimiterea la sudare). Montare pe masa: -pregatirea mesei pentru montare; -punctarea pieselor folosind scripeti si cricuri (punctare fie cu procedeul MIG fie cu procedeul Arc, in fuctie de material). -ansamblarea blocurilor inferioare, a peretilor si a puntii; -scurtarea pieselor (reducerea supralungimilor) cu ajutorul unei torte de sudare; -utilizarea laserului si a telescopului optic ca mijloc de control al nivelului. - eliminarea murdăriei" folosind polizorul de aer,

Cerinte

Cerinţe job -Engleză sau franceză conversațional (1 din 3 ar trebui să vorbească de conversație franceză) -folosirea arzatorulu de sudura; -abilitatea de lucru in conditii si pozitii aparte (in apropierea vidului, munca la inaltime); -cunoasterea diferitelor materiale si a specificatilor lor; -cunoasterea si respectarea riguroasa a normelor de securitate; -utilizarea utilajelor de ridicare (pod rulant); -abilitati de munca in echipa; -cunoasterea limbii franceze la nivel conversational; -obligatoriu diploma sau calificare in domeniu (confectioner structuri metalice/lacatus constructii metalice/lacatus naval/lacatus-montator).

10 pozitii disponibile 31 persoane au aplicat deja