Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Denumire pozitie: Montator naval otel/aluminiu Data start: 31.08.2015 In cei 70 de ani de traditie au construit si livrat peste 350 de nave. Descriere profil Se lucreaza in domeniul naval la productia de nave militare din Aluminiu si Otel. Se cauta: 2 - montatori navali care lucreaza cu otel subtire si 6 - montatori navali care lucreaza cu aluminiu Conditii salariale: 1700 Euro/ NET/Luna - garantat la 35 de ore/saptamana cu posibilitate de efectuare ore suplimentare. Cazare - pusa la dispozitie de angajator contra cost ( aprox. 70 Euro/saptamana) Numarul de ore lucratoare/zi: 35 ore Locatia: Franta Experienta necesara: 3- 5 ani pe o pozitie similara

Cerinte

· vor lucra la prefabricatie · inlaturarea bavurei cu ajutorul unui slefuitor cu aer comprimat · construirea navei · asamblarea tablei · puncatrea materialelor prin sudura pentru fixarea acestora · procesul de sudura pe care il vor folosi este SAW sau FCAW · trebuie sa lucreze in toate pozitiile · vor lucra cu echipemente de ridicat · materialul cu care vor lucra este otel/aluminiu · vor lucra in conformitate cu planul tehnic · scurtarea pieselor (reducerea supralungimii) folosind torta de sudare · folosirea laserelor si telescoapelor optice Cerinte: - Autorizatie de folosire pod rulant - Experienta recenta de minim 5 ani pe o pozitie similara - Experienta de lucru cu otelul si aluminiu - Experienta in interpretarea desenelor tehnice - Cunoasterea limbii franceze la nivel conversational- constituie avantaj Limbi straine: Franceza. – nivel conversational Educatie: scoala profesionala - Diploma in domeniu “Lacatus/Lacatus naval/Montator” Competente specifice: · Dextreritate · Putere de munca · Precizie · Abilitati de lucru atat in echipa cat si individual Alte informatii Contractul de munca se incheie direct cu angajatorul din Franta. Contract de munca conform legislatiei din Franta. Dupa primele doua saptamani de munca la cerere se pot acorda avansuri salariale. Se lucreaza atat individual cat si in echipa.

6 pozitii disponibile 17 persoane au aplicat deja