Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Job-ul de "Mother Help", ofera posibilitatea femeilor care au o varsta destul de inaintata si care isi gasesc destul de greu un loc de munca sa inceapa munca in Marea Britanie la o familie gazda, avand cazarea si masa asigurata gratuit in cadrul acestei familii, in schimbul ajutorului pe care il ofera familiei cu cresterea copiilor acesteia. Astfel, beneficiaza de o remunerare din partea familiei gazda pentru ajutorul oferit si posibilitatea sa lucreze pe o perioada nedeterminata. Avantajele programului: Se acceseaza foarte usor de catre orice candidat care isi doreste o plecare usoara, rapida, fara prea multe responsabilitati si care ii permite sa castige usor bani pe care ii poate economisi, deoarece cazarea si masa sunt gratuite in cadrul familiei gazda. Se lucreaza intre 8 – 12 ore pe zi si se castiga o remuneratie intre 100-180 GBP pe saptamana, in conditiile in care nu au costuri cu cazarea, masa si transportul local, deoarece sunt cazati in casa familiei gazda. Se ofera sansa candidatiilor de pana la 55 ani, sa lucreze in cadrul famiilor din ANGLIA pentru ingrijirea copiilor, in conditiile in care acest segment de varsta este foarte afectat de lipsa locurilor de munca vacante. Candidatii au o şansă extraordinară de a-si perfecţiona nivelul limbii engleze, atât în cadrul familiei gazdă, cât şi prin participarea la cursuri de limba engleză avizate. Se castiga bani, fără a avea statutul de angajat, ci de membru al familiei. Candidatii sunt cazati într-o cameră separată cu tot ceea ce este necesar pentru a se simţi confortabil. De asemenea, vor lua masa împreună cu familia şi vor avea asigurare medicală plătită de familia gazdă. In majoritatea cazurilor Mother Help-ul insoteste familia inclusiv in excursii, ceea ce le ofera sansa sa vada multe alte tari/locuri pe durata concediului familiei gazda.

Cerinte

Se accepta persoane cu atitudine buna, muncitori, seriosi, prietenosi, in forma fizica si mentala buna. Se accepta pe acest program atat persoane casatorite, cat si necasatorite/divortate. Nu se cere experienta, insa candidatii cu experienta prezinta un avantaj la selectie.. Nu se cere detinerea unui carnet de conducere insa prezinta un avantaj. Salarizarea: Castigul minim pe care poate sa il primeasca un candidat de la familia gazda incepe de la 100 GBP / saptamana si ajunge in jur de 180 GBP / saptamana, in rare cazuri chiar 200 GBP / saptamana, in functie de profilul candidatului. Remuneratia se plateste saptamanal. De regula familiile platesc salariul in contul bancar deschis de candidat pe numele sau la o banca in Marea Britanie. Programul de munca: - Minimum 48 ore / saptamana, maxim 72 ore / saptamana. - 5-6 zile de lucru / saptamana - 1-2 zile libere / saptamana Costuri: Transportul din Romania pana in Marea Britanie nu este asigurat de familia gazda, deci va reveni in sarcina candidatului sa-si procure biletul pe cheltuiala proprie; Pentru acest job compania noastra nu percepe nici un fel de comision!

Restrictii

Nivel minim de educatie necesara Liceu / scoala profesionala

Limbi straine necesare Engleza

15 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja