Detalii loc de munca

Descrierea jobului

MEDIPE Sp. z o.o. este o firmă care se dezvoltă dinamic și oferă locuri de muncă legale și sigure pe teritoriul Germaniei în domeniul serviciilor de îngrijire. Datorită experienței noastre îndelungate , știm cum să asigurăm locuri de muncă verificate cât și sprijin profesional pentru îngrijitorii /îngrijitoarele care colaborează cu noi. Muncă pe perioada Sărbătorilor de Crăciun în Germania ( plătim primă suplimentară 300 € brut) începând din data de 08.12.2015 Descrierea postului Postul: Îngrijitoare vârstnică Pacienta: are 78 de ani , 61 kg si 162 cm . Pflegestufe 1 in curs de admitere.Doamna sufera de afectiuni specifice varstei , aritmie cardiaca, a suferit in trecut un accident vascular cerebral si un infarct, are inceput de dementa si incontinenta.Are probleme cu vorbitul , nu are probleme cu vazul si auzul , poarta ochelari , are probleme cu orienatarea in timp si spatiu .Pacienta se deplaseaza cu ajutorul altei persoane sau cu cadru rolator .In casa se afla lift in baie , scaun cu rotile , pat medical .Doamna poarta absorbante si scutece care trebuiesc schimbate.La pacienta vine cineva pentru gimnastica , logopedul si ergoterapeutul Locul unde este disponibil postul: Vallendar nu departe de Coblenz Condiții la locul de muncă: Doamna stă singur la casa .Pentru ingrijitoare disponibila camera separata. Nr ref.BR0812 – Vă rugăm să furnizați acest număr în contactul cu Medipe Oferim: • NU PERCEPEM COMISIOANE ! • Salariu de 1250€ net lunar (Plus prima de 300€ brut pentru perioada de Sărbători) • Începerea muncii pe 08.12 până pe 08.02.2016 • Plata salariului la timp • Locuri de muncă legale și sigure - contribuții plătite, • Asigurare medicală suplimentară, • Contact cu un coordinator în limba română pe toată perioada șederii în Germania, • Acces la un număr de telefon de alarmă 24 din 24 pentru situații de urgență , • Organizăm plecarea și întoarcerea, • Prime atractive pentru recomandarea unei ingrijitoare noi, • Prime și bonusuri pentru munca în timpul sărbătorilor. PUTEREA PRIMELOR DE SĂRBĂTORI:  Cele mai mari prime – pleacă cu noi și primești 300 € brut  Cadouri atractive PERSOANELE INTERESATE NE POT CONTACTA PRIN: telelefon (de luni până vineri intre orele 09:00- 17:00) e-mail Sit-ul nostru Facebook

Cerinte

Cerințe: • Experiență în domeniul îngrijirii persoanelor în vârstă și bolnave, • Stare de sănătate bună, • Cunoștințe de limbă germană la nivel avansat • Sensibilitate la nevoile altora. • Permis de conducere categoria B activ și pregătirea de a conduce pe teritoriul germaniei (obligatoriu)

Restrictii

Limbi straine necesare Germana

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja