Detalii loc de munca

Descrierea jobului

MEDIPE Sp. z o.o. este o firmă care se dezvoltă dinamic și oferă locuri de muncă legale și sigure pe teritoriul Germaniei în domeniul serviciilor de îngrijire. Datorită experienței noastre îndelungate , știm cum să asigurăm locuri de muncă verificate cât și sprijin profesional pentru îngrijitorii /îngrijitoarele care colaborează cu noi. ÎNGRIJITOARE / ÎNGRIJITOR PERSOANE VÂRSTNICE Locul efectuării muncii: GERMANIA Descrierea postului: Munca constă în asigurarea îngrijirii persoanei în vârstă sau bolnave. Aceasta cuprinde ajutorul la activitățile de zi cu zi precum: • Igiena coroporală și intimă ,îmbrăcatul și dezbrăcatul , ș.a.m.d • Treburi în gospodărie (pregătirea meselor, făcutul cumpărăturilor, curățenia), • Însoțirea persoanei îngrijite (plimbări, conversație ș.a.m.d.). Oferim: • NU PERCEPEM COMISIOANE ! • Salarii atractive (de la 900 până la 1350 euro net lunar , în funcșie de experiență, nivelul de limbă germană și cazul la care mergeți), • Plata salariului la timp • Locuri de muncă legale și sigure - contribuții plătite, • Asigurare medicală suplimentară, • Oferte de muncă adapate la nevoile și cerințele îngrijitoarei /îngrijitorului, • Contact cu un coordinator în limba română pe toată perioada șederii în Germania, • Acces la un număr de telefon de alarmă 24 din 24 pentru situații de urgență , • Organizăm plecarea și întoarcerea, • Prime atractive pentru recomandarea unei ingrijitoare noi, • Prime și bonusuri pentru munca în timpul sărbătorilor. Bine văzut dar nu obligatoriu: • Permis de conducere categoria B activ și pregătirea de a conduce pe teritoriul germaniei PERSOANELE INTERESATE NE POT CONTACTA PRIN: telefon (de luni până vineri intre orele 09:00- 17:00) e-mail: Sit-ul nostru Facebook:

Cerinte

• Experiență în domeniul îngrijirii persoanelor în vârstă și bolnave, • Stare de sănătate bună, • Cunoștințe de limbă germană la nivel conversațional, • Sensibilitate la nevoile altora.

Restrictii

Limbi straine necesare Germana

100 pozitii disponibile 4 persoane au aplicat deja