Acest anunt nu mai este activ

Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Firma Medipe Sp. z o.o. specializată în angajarea de personal medical și de îngrijire pentru muncă în Germania angajează: Îngrijitoare vârstnic, Norderstedt Germania ,pentru 15.06.2014 Beneficii: 1. Contract legal de muncă 2. Salariu atractiv 3. Asigurare socială şi medicală 4. Cazare şi masă asigurată la domiciliul pacientului. 5. Decontarea cheltuielilor cu deplasarea 6. NU PERCEPEM COMISIOANE!!! Pacientul are 75 de ani , 60 kg si 170cm , are grad de boală 2. Pacientul a suferit un accident vascular cerebral si a avut transplant de ficat.Domnul are probleme cu deplasarea si trebuie transferat din pat in scaun cu rotile. De două ori pe zi vine serviciul social si administreaza medicamentele pacientului . În sarcinile îngrijitoarej în afară de îngrijirea cu toată inima a pacientului intra: Ajutorul pacientului în timpul spălatului și igienei corporale , ajutorul în timpul mâncatului .Curățenia în casă , pregătirea meselor , cumpărăturile, spălatul hainelor , călcatul hainelor. Ajutorul pacientuloui la îmbrăcat , dezbrăcat , acompaniamentul la medic , plimbări , organizarea timpului liber pentru pacient. Pentru îngrijitoare este disponibilă o cameră complet echipată printre altele internet și baie separată. Salariul 1100.

Cerinte

Cerinţe: 1. Limba germană la nivel conversațional/avansat (Obligatoriu) 2. Experienţă îngrijire persoane vârstnice 3. Persoană înţelegătoare, răbdătoare şi prietenoasă 4. Apt de muncă 5. Permisul de conducere prezintă un avantaj

1 pozitii disponibile 0 persoane au aplicat deja