Detalii loc de munca - Cluj Napoca

Descrierea jobului - Cluj Napoca

Creeaza si editeaza programele CNC pentru obtinerea informatiilor optime; Pregateste piesele ce urmeaza a fi prelucrate in conformitate cu instructiunile de lucru si planul de prelucrare; Inspectia sculelor aschietoare pentru mentinerea calitatii si duratei de viata; Gestioneaza si informeaza supervizorul direct despre starea stocului de scule si consumabile necesare functionarii masinii CNC; Verifica metrologic produsele dupa prelucrare; Raporteaza problemele aparute in timpul productiei catre supervizorul direct; Realizeaza intretinerea si curatenia zilnica a echipamentelor folosite; Respecta procedurile si prevederile Sistemului de Management al Calitatii; Colaboreaza cu inginerul de productie la imbunatatirea procesului de productie.

Cerinte

Candidatul ideal Cunostinte operare masini cu comanda numerica; Cunostinte desen tehnic si tolerante dimensionale; Experienta si cunostinte de prelucrari prin aschiere; Cunostinte despre scule, diapozitive si verificatoare; Cunostinte de SDV, capabil sa faca masuratori cu instrumente de metrologie; Operare PC – nivel mediu; Abilitati de comunicare si relationare in echipa.

4 pozitii disponibile 14 persoane au aplicat deja
Arata anuntul si prietenilor tai