Acest anunt nu mai este activ

Inapoi la joburi

Detalii loc de munca - România

Descrierea jobului - România

·Revizia reţelelor de gaz (conducte, branşamente, vane şi cămine de vană); ·Revizia staţiilor de reglare-măsurare; ·Întreţine starea de funcţionare a răsuflătorilor existente prin curăţirea lor; ·Marchează, pe repere fixe din teren, poziţionarea răsuflătorilor aferente sistemului de distribuţie; ·Completează răsuflătorile lipsă prin plantarea altora noi sau aducerea la cota zero a celor existente dar astupate; ·Remedierea defectelor din sistemul de distributie al gazelor; ·Anuntarea clienţilor – în caz de nevoie – referitoare la întreruperea furnizării de gaz în timpul reparaţilor ; ·Asigurarea securităţii în cazul defectelor localizate care ar putea pune în pericol oamenii şi mediul; ·Pregătirea şi transportul materialelor necesare reparaţiilor; ·Întreruperea furnizării de gaz în caz de nevoie pentru a executa reparaţia; ·Executarea de operaţiuni auxiliare necesare pentru repararea defectelor; ·Executarea sudurii, asamblarea, montarea, administrarea, repararea şi testarea sistemelor de furnizare gaz metan şi a echipamentelor adiacente; ·Montarea şi operarea ocolitoarelor temporare prin folosirea echipamentelor gaz stop; ·Executarea de teste de etanşeitate şi de presiune pentru conducte de gaz şi echipamente conform standardelor în vigoare; ·Pregătirea documentaţiei cum ar fi: desene şi inventarul materialelor folosite la reparaţii; ·Întreţinerea echipamentului de reparaţii; ·Punerea în funcţiune a instalaţiilor de utilizare gaze naturale; ·Asistenţă tehnică pentru companii terţe care lucrează în vecinătatea reţelei de gaz; ·Deconectarea / Conectarea clienţilor rău platnici; ·Participă la activitatea de intervenţie , în consemn la domiciliu sau la program normal de lucru in cadrul echipei de interventie a FOL,conform programarii ,ori la solicitarea sefului de formatie; ·Sigilarea / desigilarea puncte de ardere, contoare, regulatoare, etc.; ·Montarea / demontarea contoare gaz; ·Verificarea contoarelor de gaz (index, stare tehnică, funcţionare); ·Efectuarea operaţiunilor de întreţinere şi înlocuire contoare volumetrice; ·Transportul contoarelor in conditii bune;

Cerinte

Educaţie necesară: ·Studii Medii tehnice / profesionale / generale + specializare la locul de muncă ·Autorizare ANRE gr. EGIU-EGD Experienţă practică necesară: ·Minim 1 an în instalaţii Cunoştinţe obligatorii cerute de legislaţie: ·NTPEE/2008 Altele: ·Permis de conducere categoria B (recomandabil) ·Disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerinţele postului

Restrictii

Nivel minim de experienta necesara 6 - 12 luni

2 pozitii disponibile
Arata anuntul si prietenilor tai