Detalii loc de munca

Descrierea jobului

Arta cofetarilor si ingredientele naturale dau nastere celor mai delicioase prajituri. Pasiunea ta pentru cofetarie va da gustul celor mai ispititoare dulciuri din cofetaria clientului nostru. Depune cv-ul tau pentru o pozitie de sef cofetar. Cerinte/Descriere Job Responsabilitatile postului de sef cofetar: Organizeaza si coordoneaza echipa de cofetarie-patiserie; Accepta, verifica si depoziteaza ingredientele pentru prepararea dulciurilor si calculeaza consumul acestora în functie de gramaj; Realizeaza aluaturi, mixturi, cozonaci si creme, înghetata, produse semifinite si finite de cofetarie, patiserie; Proiecteaza si executa produsele de cofetarie mai elaborate; Verifica calitatea produselor si preleveaza esantioane pentru analiza de laborator; Depoziteaza, prezinta si asigura prepararea si pastrarea produselor în conditii igienice. Beneficii Salarizare bruta negociabila in functie de experienta; Posibilitatea de a lucra in una din cele mai cunoscute cofetarii din Bucuresti; Traininguri organizate in mod constant pentru pensonalul angajat.

Cerinte

Pasiune pentru cofetarie, seriozitate, initiativa; Experienta de minim 5 ani in domeniu; Calificare de cofetar; Cunostinte MS Office (Word, Excel); Studii medii/superioare finalizate.

1 pozitii disponibile 1 persoane au aplicat deja